Vladajte informacijama, nemojte da informacije vladaju vama.
Osećamo teške društvene posledice usled angažovanja medija pri zloupotrebljavanju informacija i stvaranju sve većeg broja ovisnika o njima.
Ako nije zadovoljena psihička potreba za dnevnom dozom informacija i uz neuspešnost nametanja mišljenja sagovorniku, informholičar krizira.
Sindrom apsistencijalne krize javlja se kao posledica nedostatka informacija. Žudnja za informacijama izaziva promenljivo raspoloženje i strah da će neko znati više, jer ovisnik smatra da je pametniji od drugih ako ima više informacija. Ako dobije sagovornika koji ima više informacija, uzima tablete za smirenje.
Informholičar smatra za budale sve one koji ne prihvataju njegov izvor informacija. Koristeći tuđi mozak, informholičar ima jak poriv da stekne slavu i svoje poštovaoce. Uostalom, što mu trebaju sve te informacije, ako nema poštovaoce koji će ga slušati?
Rečnik – satiranje pojmova
Informholizam (informanija) – psihička ovisnost zbog česte konzumiranje mnoštva informacija.
Informholičar – osoba devijantnog oblika ponašanja izazvanog dugotrajnom izloženošću mnoštvu informacija usled čega dolazi do intoksikacije.
Nimformeri – osobe koje je nemoguće zadovoljiti, jer i pored mnogobrojnih informacija ne postižu konačan čin zaključivanja.
Informerisanje – agresivno uniformisanje šire javnosti u korist centra moći pod čijom je kontrolom medij, blickrig na mozak pratilaca izvora informacija.
Informerator – strašilo koje je sa njiva premešteno na TV ekrane. Medijski ispljuvak školovan na kursevima partijskih škola. Likovi velikog talenta koji su u stanju, nakon petnaestodnevnog kursa, predočiti javnosti sve greške u stvaralaštvu velikih mislilaca.
Birajte medije, nemojte da mediji biraju vas!